Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zakup powyżej 500 zł. hurtowy, lub 250 zł. detaliczny.

Darmowa dostawa

 

W Y D A W N I C T W A

Biomorficzne materiały węglowe i węglowo-polimerowe

Dostępność: brak towaru
Cena: 38,00 zł 38.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 36,19 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Publikacja poświęcona jest opracowaniu technologii otrzymywania biomorficznych kompozytów strukturalnych węglowych i węglowo-polimerowych opartych, w myśl zasad „zielonej chemii”, na materiałach odnawialnych i biodegradowalnych oraz określeniu ich właściwości fizykochemicznych.   
Motywacją do podjęcia tej tematyki była potrzeba stworzenia nowych ekologicznych produktów, cechujących się unikalnymi właściwościami strukturalnymi, które trudno byłoby uzyskać na drodze tradycyjnych technologii. Mogą one zastąpić konwencjonalne materiały, których wytworzenie wymaga wysokich nakładów finansowych oraz użycia szkodliwych substancji chemicznych. Książka może mieć praktyczne znaczenie dla utylizacji odpadów rolniczych, które nie są zagospodarowywane w sposób wystarczający i wciąż stanowią duży udział objętościowy wszystkich odpadów, a uzyskane nowe materiały mogą znaleźć zastosowanie w ochronie środowiska w usuwaniu szkodliwych substancji z wody i powietrza. 
W początkowej części pracy scharakteryzowano pojęcie materiałów biomorficznych, przedstawiono sposób ich wykorzystania, jak również dokonano charakterystyki nowych materiałów dla otrzymywania ekologicznych, biomorficznych kompozytów, nie wytwarzanych do tej pory.
W drugiej części pracy przedstawiono technologię wytwarzania nowych biomateriałów, opartych na materiale roślinnym. Opisano także właściwości wypełniaczy biomorficznych kompozytów: węglowego, czyli karbonizatu usieciowanego polimeru alkoholu furfurylowego i polimerowego, czyli chitozanu.
Trzecia część pracy poświęcona jest omówieniu budowy i właściwości otrzymanych biomorficznych materiałów. W części tej opisano również perspektywy praktycznego wykorzystania biokarbonizatów i biokompozytów w ochronie środowiska do usuwania metali ciężkich i barwników, jako nośniki katalizatorów oraz jako materiały do otrzymywania sensorów.

ISBN: 9788371646782
Autor: Krzesińska M, Majewska J.
Oprawa:
Rok wydania: 2011
Format:
Stron: 0

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl